O chalupě

Poloha a dosažitelnost

Chalupa stojí v obci Černá Voda, v těsné blízkosti základny Rychlebských stezek.

Obec Černou Vodu najdete na severní Moravě, v Rychlebských horách, cca 20km od Jeseníku. Parkování je možné přímo u chalupy, autobusová zastávka je od chalupy vzdálena 1km, vlak 5km.

Objekt je vyhledávaný milovníky přírody, turistiky a terénní cyklistiky. V panenské přírodě se spoustou rybníků a lomů s průzračnou vodou zapomenete na starosti všedního dne. 


Vybavení a služby

Nově vybudovaná a částečně vybavená kuchyně pro základní vaření. (indukční vařič, lednička, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice).

Původní kuchyně s typickou kachlovou pecí, s posezením a ložnicovým koutem (2 lůžka).

Obývací pokoj (světnice) s kachlovými kamny a 2 lůžky.

2 ložnice v podkroví (oddělené závěsem) - 1/5, 1/2 + houpací postel. 

Nově vybudovaná koupelna se sprchovým koutem a 2x WC. 

Polooplocený pozemek, dvůr, ohniště s posezením, venkovní krb s posezením, zahradní nábytek. 

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Fotogalerie

je dstupná v prezentaci na e-chalupy.cz

Rekreace a služby v okolí

Koupání a zábava u vody: rybníky v okolí s možností rybaření, zatopené lomy s průzračnou vodou v místě, koupaliště 7km. 

V obci: multifunkční hřiště s umělým povrchem, fotbalové hřiště, možnosti vyjížděk na koních, sportovní rybolov, skalní útvary vhodné pro lezení, výborné trasy pro cykloturistiku - rodinné trasy i trasy pro náročné, s možností zapůjčení kvalitních horských kol, uzamykatelná úschovna kol v objektu, pěší turistika a různou náročností, houbaření, bowling 10km. 

Možnosti výletů: jeseník, Priessnitzovy léčebné lázmě Jeseník, Schrothovy lázně, Zlatorudné mlýny, lázně Karlova Studánka, zámek Javorník, Praděd, zámek a papírna ve Velkých Losinách, termální koupaliště ve Velkých Losinách, Rešovské vodopády, Ramzová, Petrovy kameny, zámek Úsov, zámek Bruntál, muzeum v Karlovicích, jeskyně na Pomezí, Javoříčské jeskyně a Mladeč, hrad Bouzov, hrad Sovinec a mnoho dalších.